“Jetët e humbura nuk i kthejmë dot”, përlote Rama teksa përmend familjet e prekur rëndë nga tërmeti

Pubblicato il 30 nov 2019
Moment i vështirë ka qenë për kryeministrin Edi Rama, teksa bëri me dije familjet që ishin prekur rëndë nga tërmeti, dhe kishin humbur disa pjesëtarë të familjes.
Të gjitha familjet e viktimave, tha kryeministri Rama, do të trajtohen në mënyrë të veçantë.
Të gjitha këto familje do të hynë në shtëpi të re në mënyrë urgjente dhe ne jemi gati. Duhet një person kontakti për të komunikuar me ta, për të vendosur se ku ata duhet të rrinë.
Familja Broshka, Gjana, Hajdarmataj, dy familjet Lala, familja Meçja, Misho, Qato, Zeneli, Cakoni, dy familjet Cara, Cuka, Cupi, Greku, Hoxhali, Preci, Steneci, Vata, do të marrin shtëpi.
“Ata do trajtohen në mënyrë të veçantë. Ata duhet të hyjnë në shtëpi të reja urgjent. Duhet caktuar një person specifik në Durrës dhe Tiranë që do bëjë kontaktin me ta për të thënë se ku duhet të rrinë. Familjeve në Thumanë jemi gati t'i ofrojmë menjëherë familjeve të viktimave në Tiranë apo në Thumanë. Do jemi në komunikim me ta për të parë se kush është dëshira e tyre. Jemi gati tani. Komunikimi do sjellë mbrapsht gatishmërinë e tyre se ku duan të qëndrojnë. Ky projekt akt të miratohet. Shtesë në ligjin për tatimin mbi të ardhurat të ndryshuar. Këto familje janë të parat fare që duhet të kenë gjithçka, jetët e humbura nuk i kthejmë dot.”-tha Kryeministri Rama.

Commenti

 • Ai , pot ket jep , po ska , ca tjapi 👍

 • Duhet te binte ( termeti ) qe ta mernim vesh se kush esht Rama !!! 👍 Nuk them per familjet qe humben jeten ,,, ♥

 • Dont forget, Greeks helps anyone who needs help. Rest in peace to families

  • Greeks, turkey, serbia and more please do not forget these countries and more countries

 • what went wrong????

 • Bad actor!

 • 🇦🇱 O Shqiponj Krenare Te pash qe po qaje ,,, Ti je Kombetare Ne , te vegjel fare ! 🕊 Per ty e mori vesh Bota Se , kush esht (Shqiponja) Dhe , per ne te t'jeret Qe t'kemi , se je e jona ! 🇦🇱 🕊 U ( plagose ) pak Por , do e lidhesh plagen ! Do sherohesh shpejt Se , vendi jot esht te malet ! 🕊Ne Te duam shum U merzitem te gjith ! 😭 Do ngrihesh prap Se ti je , per flutirim ! 🕊 Jemi krenar per ty Ti , e di vet ! T' gjitha i ke pa T' bashkuar per nji jet ! 🇦🇱 🕊 Po e mbyll o Simbol Tani , do behesh mir ! Jeta kshu esht Te len nji kujtim ! 🕊 Je te cdo njeri Dhe te cdo gjak ! Qy sot e tutje Shqipria 🇦🇱 te jet me fat !!!

 • Te lumt Edi Rama jemi te gjith ne Kraun tend. Bravvoooo

 • O plere po ti ke firmosur direkt per shume ndertime se ke marre pjesen . Popull hap syte

  • Populli i ka hap syt , mir ksaj rradhe !!!!! Rama ✌

  • Ka firmos qe te ngrihen jo se i ka ndertu Rama., Sdu pergjigje !!!

 • Rama Pusht

 • Fuckminister Edi Rama

 • Oo qifsha ropt kosova bjen nima per vllezrit ton ti mut ju lyp zarinen jav lyp ka 5 euro te qifsha ropt e kon iki mar mut

 • 🙏😥

 • Συλλυπητήρια σε όλες τις οικογένειες των θυμάτων. Σας συμπονούμε να το ξέρετε και σας στηρίζουμε. Είμαστε δίπλα σας.

 • Mos na kujto me per pak min u shkaterrua gjithcka 😥😥

 • lot krokodili ti qifsha ropt

 • Ngushellime familieve

 • Nuk ka nevoj te qaj kryeministri, mjafton qe ligji te jet i njejt per te gjith, te egzistoj drejtesia, te luftohet krimi dhe korrupcioni, te rritet mireqenia e popullit.per ato gjera duhet ti qaj shpirti kryeministrit.

 • Respekte rama dhe ngushllime per te gjithe familiet qe humben me te dashurit e tyre

 • Normale qe do perlotet se njeri eshte dhe ky pavarsisht cdo gjeje...

 • Une me politiken nuk jam mare ndonje here edhe tel politikanet nuk kam pas besim as shprese. Po ky njeri eshte treguar NJERI ne kto momente te veshtira per Shqiperine, ngeli rrugeve me njerzit ka 5 net qe spo flen, plus humbjen qe pati ne familjen e tij. Dhimbja edhe stresi qe ka ky njeri ne koken e tij ne kto momente duket ne sy, ka nje popull rremuje te komandoj, edhe me termetin u be akoma me shum rremuje. Nje bravo e meriton !

 • Allahu me xhehnet inshalla

 • Shih ti nipi i millosheviqit po i dhimbka dikush po ky kriminel krejt shqiptart mei pa te vdekur kti krimineli zemra mal i bahet

 • TE THEMBE SHPIRTI MOJ KURV PER ATA SI UVRAN NE MINJER SKA GJE SA MINJERA JAN TE JUAJA MOR MOTR QIR

 • this is in italy's trending and it's way more interesting than the shit there is in the trending tab

 • Zoti ti japi fuqi njerzve qe po kalojn ket tragjrdi amin🙏🙏🙏🙏

 • Condoglianze a tutti gli amici albanesi

 • Nuk shkoj termeti ke vjerra ime ke gruja ime a ka zot apo jo

 • U bo si me qen 70 vjet Edi Rama tu u shkatru para kohe po shkon

 • je ma i miri Edi

 • ik ere rrot k..i po prit sa te mbarojne termetet po do qash me verte pastaj..........ti dhe gjithe pd ps lsi ca jeni ju te gjithe llumnat e ketij shteti.........lot krokodili..........bythq.ma politikane

 • po me 1 pale rroba me shallvare qe te kujtojne njerezit qe ske kohe as te vishesh !!!!! strategji me detaje....detajet e bejne diferencen !!!!!o 1-sh shyqyr qe je ti se do kishim me shume viktima faleminderit qe ekziston te na rrosh sa malet te puthim muahh!!!

 • zoti e bekoft shqiperin

 • Egjith jeta e tije eshte nje ipokrizi me se evertet. Per te kemi kaqe shume fakte ku nuk na bejne te dyshojme per kete qe me larte shkruam

 • N'a jepni ndonje adrese per ndonje pako me ushqime spageti per rezistence nje émigrante nga franca blerina kodra adressa 2 b l'abbé de l'épée 78000 versailles france

 • Ngushellime Femijeve vllezerve motrave kushurinjve shoqeve shokeve gjysherve gjysheve zoti ju mbrofte te gjitheve amen viviane blerina kodra nga France

 • Ngushellime te gjithe shqiptarve Dhe jeté te gjate familiève

 • Gjynafe ngushllime te gjithve per keto familje Vetem Ju Zoti Krye Minister je i pari qe ke dhane te gjitha mundesit per Infrastructure Shqipetare vetem ju nuke dot kete shanse qe ke token dhe me ba shtepin si te doime ne shqipetaret edhe ti per korrektesin qe ke ba te perzemerta te gjithve familjeve qe kane viktimat e hallet dhimbjet qe nuk harrohen kurre po nje urime nga ana ime famljarisht ju theme te cofte Zoti shendet me gjithmone me familiart e tu keni ba maksimumin te lumte

 • O Edi je i madh i shpetove shqipetaret nga kaosi ishe ne cdo front mos te ishe ti do ishte bere si 97 100 per 100

 • Jam nje qytetare nga tirana nuk kam asnje dem nga termeti por shpreh ngushellimet e siqerta per te gjithe te prekurit nga termeti dhe te falenderoj perzemersisht zotin edi rama zoti te bekofte me gjithe familjen tende se u ke qendruar afer te gjithe shqiptareve dhe njehere zoti te bekofte

 • Ky edi rama nganjehere esht i miri nganjehere eshte dreq

  • Ca pije pi , na jep dhe neve 👍 Shaka bej 👍👏